Cieszyć się widokiem wschodzącego słońca, w jasnym, pełnym światła to marzenie możliwe do spełnienia w ogrodzie zimowym, idealnym miejscu łączącym ogród i dom.

Ogród zimowy prawidłowo zaplanowany, wybudowany przy użyciu nowoczesnych materiałów, pełni rolę pomieszczenia gromadzącego ciepło dla całego domu, a może także znacznie obniżyć zużycie energii. Obok wysokich parametrów oszklenia przyczyniają się do tego przede wszystkim  ciepłe profile drewniane z osłoną aluminiową.
Aby ogród zimowy był wytrzymały i odporny na działanie wiatru oraz śniegu musi mieć solidnie wykonaną konstrukcję najlepiej drewniano aluminiową.

Ogrody zimowe wykonujemy na bazie konstrukcji słupowo ryglowej systemu aluminiowo drewnianego  Vella gdzie konstrukcję nośną stanowią słupy drewniane o grubości 50,60,80 mm i głębokości obliczonej na podstawie wyliczeń statystycznych architekta, natomiast dachy wykonujemy w konstrukcji jedno spadowej, dwu spadowej i  wielo spadowej z zastosowaniem odpowiednich pakietów szyb. Rozwiązanie to emanuje w środku naturalnością i ciepłem będąc jednocześnie idealnym rozwiązaniem zapewniającym wieloletnią trwałość bez potrzeby częstych konserwacji.

Dzięki wprowadzeniu pełnej oferty stolarki aluminiowo drewnianej możemy zaproponować Państwu wykonanie nie tylko okien  o grubości 68, 78 i 92  z nakładkami Aluron – Gemini t j przeszkleń  stałych -Fix ,okien RU , ale także drzwi Patio w wszystkich grubościach  z nakładką aluminiową w bogatej gamie wzorów i kolorów. Jedną z podstawowych kwestii podczas projektowania ogrodu zimowego,  jest wybór  odpowiedniego oszklenia  ,sposobu zacienienia, i klimatyzacji, Ze względu na bezpieczeństwo użytkowania ogrodu zimowego zalecamy  stosowanie szkła hartowanego z zewnątrz w połączeniu z szkłem laminowanym bezpiecznym od wewnątrz a także stosowanie szyb o niskim współczynniku przepuszczalności ciepła, szyb pokrytych specjalnymi powłokami ,zabezpieczającymi przed promieniowaniem ultrafioletowym, szkła samoczyszczącego.

Przy wyborze szkła należy zwrócić uwagę na zestaw parametrów, których spełnienie decyduje o jego funkcjonalności użytkowej z których najważniejszy to współczynnik przenikania ciepła (U) Dobór szyb jest bardzo istotny, ponieważ to głównie z nich składa się oranżeria Dzięki zastosowaniu odpowiedniego szkła możemy poprawić bilans cieplny domu i uzyskać podwójny efekt – pasywnego pobierania ciepła do wnętrza ogrodu zimowego.

Ogrody zimowe to  luksus życia z przyrodą.